czwartek, 16 czerwca 2016

Kompresy na brzucha sensacje

Kompresy na brzucha sensacje
Na podstawie: Ziołowa apteczka na dziecięce choroby ZOBACZ>>>

   Zazwyczaj jesteśmy głęboko przekonani, że najrozmaitsze przejściowe dolegliwości i niedyspozycje żołądkowe, jelitowe objawiające się gazami, wzdęciami, boleściami brzucha, najlepiej łagodzić różnymi herbatkami ziołowymi, masażami, podawaniem różnych łagodnych pokarmów, m.in. tartej marchewki. Ale wielu naturalistów twierdzi, że często bardziej skutecznym środkiem na tego rodzaju niedomagania bywają kompresy na brzuch. Niektórzy twierdzą, że pomagały one nawet wtedy, gdy inne metody zawodziły.
Uzdrawiający kompres na dziecięcy brzuszek

   Taki kompres przyłożony na brzuszek dziecka potrafił uspokoić nawet bardzo nerwowe dziecko, które wcześniej płakało przez całe noce. Wykonanie kompresu nie jest trudne. Najpierw przepis na kompres ciepły. Lnianą lub bawełnianą chustę zanurzyć w ciepłej wodzie (ok. 45–50°C). Następnie materiał dobrze wycisnąć, wykręcić. Chustę owinąć szybko wokół brzucha, przykryć suchym ręcznikiem. Ten dodatkowo nakryć wełnianym kocykiem lub szalem. Okład pozostawić na około 20–30 minut, w zależności od czasu, kiedy ostygnie. Sławny naturalista ks. Kneipp był zwolennikiem chłodnych kompresów, działają one bardzo podobnie, niektórzy uważają nawet, że silniej. Lniany ręcznik lub kawałek płótna złożyć na 4–6 części. Potem zamoczyć go w chłodnej wodzie. Wodę z ręcznika dobrze wykręcić i taki kompres położyć na brzuch. Potem okryć suchym ręcznikiem, wełnianym kocykiem. By wzmocnić efekt kompresu można dodać do wody odrobinę octu winnego.

   Kompres z siana i owsa ks. Kneippa

   Zamiast wody ks. Kneipp polecał także kompresy na brzuch z odwaru siana łąkowego, ziela skrzypu lub słomy owsianej. Jeżeli taki kompres przygotowujemy dla niemowląt, to można wykorzystać nawet skraweczki płótna lub chusteczki do nosa. Kompres przykłada się zazwyczaj na jedną godzinę. Ale można go też po zdjęciu ponownie położyć na kolejną godzinę. Naturaliści podkreślają, że kompresów nie wolno wykonywać przy ostrych stanach zapalnych w jamie brzusznej, chodzi o zapalenie wyrostka robaczkowego. Jeszcze jedna uwaga. Zabiegi należy wykonywać szybko i zdecydowanie. Kompresy można ponawiać i łączyć z innymi kuracjami, np. piciem herbat.
Na podstawie: Ziołowa apteczka na dziecięce choroby ZOBACZ>>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz